Personale

Personalet på Brønderslev Bibliotek

Kontakt Biblioteket
Brug for hjælp -  så ring 99 45 47 47
E-mail: bibliotek@99454545.dk

Bibliotekets ledelse

Marianne Holst Hundebøl
Biblioteksleder
Telefon: 99 45 48 98
E-mail: mahhu@99454545.dk

Ida Maagaard Jensen
Souschef - på barselsorlov
Telefon: 99 45 47 69
E-mail: IDAM@99454545.dk

Bodil Nielsen
Bibliotekar - konstitueret souschef
Telefon: 99 45 57 65
E-mail: bodil.nielsen1@99454545.dk

Personale

Bente Guldmann Møller
Logistik og fjernlån
Telefon: 99 45 49 90
E-mail: bente.guldmann.moller@99454545.dk

Dorthe Gaardboe
Bibliotekar
Telefon: 99 45 55 51
E-mail: dorthe.gaardboe@99454545.dk

Hans Wendelboe Bøcher
Formidler
Telefon: 99 45 57 59
E-mail: hawhb@99454545.dk

Jette Thorndal Madsen
Børnebibliotekar
Telefon: 99 45 47 59
E-mail: jette.thorndal.madsen@99454545.dk

Julie Nygaard Ehlers
Digital formidler - på barselsorlov
Telefon: 99 45 47 62
E-mail: julie.nygaard@99454545.dk

Jytte Vestergaard
Logistik og fjernlån
Telefon: 99 45 47 56
E-mail: jytte.vestergaard@99454545.dk

Kim Jakobsen
Systemadministrator
Telefon: 99 45 47 49
E-mail: kim.jakobsen@99454545.dk

Kim Vad Søby Petersen
Pedelmedhjælper
E-mail: KIMV@99454545.dk

Kirstine Grøngaard
Bibliotekar
Telefon: 99 45 44 60
E-mail: kirstine.grongaard@99454545.dk

Linea Lund
Økonomiassistent
Telefon: 99 45 57 66
E-mail: linea.lund@99454545.dk

Lisbeth Jul Norre
Bibliotekar
Telefon: 99 45 45 60
E-mail: lijno@99454545.dk

Marlene Nielsen
Biblioteksmedarbejder
E-mail: mniel@99454545.dk

Mette Maria Pedersen
Biblioteksmedarbejder
E-mail: MEPE@99454545.dk

Michael Schrøder
Chauffør
Telefon: 99 45 47 55
E-mail: michael.schroder@99454545.dk

Michael Tuure
Chauffør
Telefon: 99 45 54 71
E-mail: michael.tuure@99454545.dk

Nikolaj Nielsen
Formidler
Telefon: 99 45 48 88
E-mail: nikni@99454545.dk

Nikoline Asmund Thomsen
Kulturformidler 
Telefon: 99 45 56 10
E-mail: nikoline.asmund.thomsen@99454545.dk

Rikke Ejlertsen
Kulturformidler
Telefon: 99 45 57 26
E-mail: riej@99454545.dk

Rikke Saastamoinen Jacobsen
Kommunikationsmedarbejder og litteraturformidler
Telefon: 99 45 50 36
E-mail: risja@99454545.dk

Stence Svoldgaard Jensen
Biblioteksmedarbejder
E-mail: stence.s.jensen@99454545.dk

Stine Kjær Christiansen
Børnebibliotekar
Telefon: 99 45 59 63
E-mail: stine.kjaer.christiansen@99454545.dk